| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2.2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 1.400" Dia x 0.644" L (3.56mm x 16.36mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CA405539R00JR1846Vishay / Dale |
RES 39 OHM 2.2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
CMF551M0000FHEB70Vishay / Dale |
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
CMF551M0000FHR670Vishay / Dale |
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
CMF55750K00FHR670Vishay / Dale |
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
CMF55549K00FHR670Vishay / Dale |
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
CMF55619K00FHR670Vishay / Dale |
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
CMF55634K00FHR670Vishay / Dale |
RES 634K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
|
![]() |
CA4055150R0JR1846Vishay / Dale |
RES 150 OHM 2.2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12320 |
CMF604K0200FHRE70Vishay / Dale |
RES 4.02K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12555 |
|
CMF6057K600FHEA70Vishay / Dale |
RES 57.6K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12555 |