| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 909 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF55909R00FHR670Vishay / Dale |
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF5590K900FHEB70Vishay / Dale |
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF5590K900FHR670Vishay / Dale |
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF559K7600FHEB70Vishay / Dale |
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF559K7600FHR670Vishay / Dale |
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF552K4900FHEB70Vishay / Dale |
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF552K4900FHR670Vishay / Dale |
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF55301K00FHEB70Vishay / Dale |
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF55301K00FHR670Vishay / Dale |
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |
|
CMF55301R00FHEB70Vishay / Dale |
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.12040 |