| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 750 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF60750K00FHR6Vishay / Dale |
RES 750K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF60750R00FHEBVishay / Dale |
RES 750 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF60750R00FHR6Vishay / Dale |
RES 750 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF6075K000FHEBVishay / Dale |
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF6075K000FHR6Vishay / Dale |
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF6075R000FHEBVishay / Dale |
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF6075R000FHR6Vishay / Dale |
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF6078R700FHEBVishay / Dale |
RES 78.7 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF607K1500FHEBVishay / Dale |
RES 7.15K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
CMF607K1500FHR6Vishay / Dale |
RES 7.15K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |