| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/1, RN60 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 85.3 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN60C9311FRE6Vishay / Dale |
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9310FRE6Vishay / Dale |
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9313FRE6Vishay / Dale |
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9312FRE6Vishay / Dale |
RES 93.1K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9093FRE6Vishay / Dale |
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9092FRE6Vishay / Dale |
RES 90.9K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9100FB14Vishay / Dale |
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C90R9FRE6Vishay / Dale |
RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9533FRE6Vishay / Dale |
RES 953K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |
|
RN60C9602FB14Vishay / Dale |
RES 96K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.11760 |