| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.37 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF602K3700FKR6Vishay / Dale |
RES 2.37K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K4000JKEBVishay / Dale |
RES 2.4K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K4300FKEBVishay / Dale |
RES 2.43K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K4300FKR6Vishay / Dale |
RES 2.43K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K4900FKEBVishay / Dale |
RES 2.49K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K6700FKEBVishay / Dale |
RES 2.67K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K6700FKR6Vishay / Dale |
RES 2.67K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K7400FKEBVishay / Dale |
RES 2.74K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K7400FKR6Vishay / Dale |
RES 2.74K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |
|
CMF602K9400FKEBVishay / Dale |
RES 2.94K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.10080 |