| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHP203 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.395" (10.03mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCMA05125R0AHS03Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.71100 |
|
RCMA0588901AHS03Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.71100 |
|
RCMA05990R0AHS03Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.71100 |
|
RCMA0588900AHS03Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.71100 |
|
RLP0268R00BS00Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.72100 |
|
RLP0250R00BS00Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.72100 |
|
RLP02350R0BS00Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.72100 |
|
RLP02500R0BS00Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.72100 |
|
RLP0266R90BS00Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $33.72100 |
|
![]() |
HTS00633603JKB17Vishay / Sfernice |
RES THICK FILM AXIAL |
In Stock: 0 $33.74720 |