| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HB, CGS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.409" (10.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RTO020C2R770FTE3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $8.75600 |
![]() |
RTO020C50R00FTE3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $8.75600 |
![]() |
RTO020C17R80FTE3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $8.75600 |
![]() |
RTO020C2R800FTE3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $8.75600 |
Y1453100R000B0LVPG Foil |
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |
|
Y1453100R000B9LVPG Foil |
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |
|
Y145310K0000B0LVPG Foil |
RES 10K OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |
|
Y145310K0000B9LVPG Foil |
RES 10K OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |
|
Y145310K9720B9LVPG Foil |
RES 10.972K OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |
|
Y145311K0000B9LVPG Foil |
RES 11K OHM 0.6W 0.1% RADIAL |
In Stock: 0 $8.77800 |