| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Ceramic |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043" (26.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
SQM500JB-9R1Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
HHV100JR-73-100KYageo |
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-150KYageo |
RES 150K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-180KYageo |
RES 180K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-200KYageo |
RES 200K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-220KYageo |
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-270KYageo |
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-330KYageo |
RES 330K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-390KYageo |
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-470KYageo |
RES 470K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |