| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RGP, Neohm |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 68 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | High Voltage |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
SQM500JB-0R1Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R11Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R12Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R13Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R15Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R16Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R18Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R2Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R22Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |
![]() |
SQM500JB-0R24Yageo |
RES WW 5W 5% TH |
In Stock: 0 $0.16949 |