| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MGM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MGM2FT1M00Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1M OHM 2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16750 |
![]() |
MGM2FT20M0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 20M OHM 2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16750 |
![]() |
ES3WR05GTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.05 OHM 3W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16756 |
MBB0207VD1001CCT00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1K OHM 0.4W 0.25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16758 |
|
AC01000001307JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 0.13 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16850 |
|
AC01000002008JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16850 |
|
AC01000002407JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 0.24 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 14 $0.70000 |
|
AC01000003007JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16850 |
|
AC01000003008JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16850 |
|
AC01000003908JA100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16850 |