| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.594" (40.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVM7JB4K70Stackpole Electronics, Inc. |
RES 4.7K OHM 7W 5% RADIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
FKN500JR-91-12RYageo |
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-15RYageo |
RES 15 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-18RYageo |
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-22RYageo |
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-27RYageo |
RES 27 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-33RYageo |
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-39RYageo |
RES 39 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-47RYageo |
RES 47 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |
|
FKN500JR-91-56RYageo |
RES 56 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16660 |