| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 12.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MFP25SBRD52-130KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-133RYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-143KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-15KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-180KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-1KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-1K56Yageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-1K74Yageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-1K82Yageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |
![]() |
MFP25SBRD52-200KYageo |
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16625 |