| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LR, Neohm |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.382" L (3.50mm x 9.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LR2F75RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 75.0 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F7K5TE Connectivity AMP Connectors |
RES 7.50K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F820KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 820K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F820RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 820 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F82KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 82.0K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F82RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 82.0 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F8K2TE Connectivity AMP Connectors |
RES 8.20K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F910KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 910K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F910RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 910 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F91KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 91.0K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |