| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LR, Neohm |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.382" L (3.50mm x 9.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LR2F200KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 200K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F200RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 200 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F20KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 20.0K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F20RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 20.0 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F220KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 220K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F220RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 220 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F22RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 22.0 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F240KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 240K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F240RTE Connectivity AMP Connectors |
RES 240 OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |
|
LR2F24KTE Connectivity AMP Connectors |
RES 24.0K OHM 3/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.04063 |