FMP300JT-52-12R
FMP300JT-52-12R
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
FMP300JT-52-12R
Description
RES MF 3W 5% AXIAL
Series:FMP
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:12 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)