| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MFR1WSJB-52-49K9Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-4K3Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-4K7Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-4R3Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-4R7Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-500RYageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-510KYageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-510RYageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-560RYageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |
![]() |
MFR1WSJB-52-5R1Yageo |
RES MF 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01635 |