| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.9 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNF14JTD3M00Stackpole Electronics, Inc. |
RES 3M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01615 |
![]() |
RNF14JTD4M30Stackpole Electronics, Inc. |
RES 4.3M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01615 |
![]() |
RNF14JTD4M70Stackpole Electronics, Inc. |
RES 4.7M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01615 |
![]() |
RNF14JTD5M10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 5.1M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01615 |
LR1F1R0TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.00 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |
|
LR1F1R1TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.10 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |
|
LR1F1R2TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.20 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |
|
LR1F1R3TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.30 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |
|
LR1F1R5TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.50 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |
|
LR1F1R6TE Connectivity AMP Connectors |
RES 1.60 OHM 0.6W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01625 |