| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 910 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500009109JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 91 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009109JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 91 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009761FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 9.76K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001809JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 18 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005600JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 560 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002702JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 27K OHM 5% 0.4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
![]() |
MFR-25FRFPN100KYageo |
RES MF 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
![]() |
MFR-25FRFPN100RYageo |
RES MF 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
![]() |
MFR-25FRFPN102KYageo |
RES MF 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
![]() |
MFR-25FRFPN102RYageo |
RES MF 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |