| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 82 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500008203JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 820K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008209JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 82 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008250FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 825 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008451FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 8.45K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009090FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 909 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009091FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 9.09K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009100JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 910 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009100JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 910 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009101JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 9.1K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009102JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 91K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |