| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500005103JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 510K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005109JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 51 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005110FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 511 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005112FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 51.1K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005113FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 511K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005361FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.36K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005600JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 560 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005601JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.6K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005602JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 56K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005603JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 560K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |