| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 390 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500003901JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3.9K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003902JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 39K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003903JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 390K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003909JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 39 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003921FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3.92K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003923FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 392K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004300JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 430 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004301JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 4.3K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004302JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004303JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 430K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |