| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.3 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500003302JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 33K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003303JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 330K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003309JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 33 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003320FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 332 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003322FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 33.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003600JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 360 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003600JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 360 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003601JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3.6K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003602JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 36K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003603JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 360K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |