| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 16 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500001622FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 16.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001652FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 16.5K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001742FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 17.4K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001800JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 180 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001801JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.8K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001802JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 18K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001803JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 180K OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001809JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 18 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001822FA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 18.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002000JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 200 OHM 0.4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |