| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR16S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.9 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR16S0003902JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0003903JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0003903JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0003909JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0003909JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0004300JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0004300JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0004301JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 4.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0004301JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 4.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0004302JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |