| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR16S |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 120 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR16S0001203JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001209JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001209JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001300JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001300JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001301JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001301JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001302JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001302JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001303JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |