| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 90.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500009539FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 95.3 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009762FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 97.6K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009761FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 9.76K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001000JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001002JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001004JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001009JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001100JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 110 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001100JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 110 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR16S0001101JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.1K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |