| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 66.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500006982FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 69.8K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500007322FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 73.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500007682FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 76.8K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008062FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008452FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 84.5K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009312FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 93.1K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009532FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 95.3K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001023FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 102K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001053FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 105K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001073FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 107K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |