| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 73.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500007689FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 76.8 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500007879FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 78.7 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008459FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 84.5 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008669FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 86.6 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009319FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 93.1 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009769FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 97.6 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001020FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 102 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001070FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 107 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001130FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 113 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001150FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 115 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |