| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500003600FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 360 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003900FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 390 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005100FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 510 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005600FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 560 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500006200FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 620 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500006800FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 680 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500008200FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 820 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500009100FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 910 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001201FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500001601FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.6K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |