| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR16S0001008JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001104JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.1M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001108JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.1 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001108JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.1 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001204JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.2M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001204JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.2M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001208JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.2 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001208JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.2 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001304JA500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.3M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |
|
SFR16S0001304JR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 1.3M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01590 |