| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 82.2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MFR50SFBF52-91RYageo |
RES MF 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01190 |
CFS1/2CT52R301JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 300 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R753JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 75K OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R220JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 22 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R153JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R332JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.3K OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R1R0JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R751JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 750 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R2R7JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.7 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |
|
CFS1/2CT52R184JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 180K OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $0.01197 |