| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 10 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±1545ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 92mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT3372AC-1B3-30NG161.132810TSiTime |
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1E3-33NX156.250000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1E3-28NG61.440000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1B3-30NY135.000000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1B3-28NH122.880000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1E3-25NH148.351648YSiTime |
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1B3-30NY133.516483TSiTime |
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1E3-33NX140.000000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1E3-25NZ100.000000XSiTime |
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |
|
SIT3372AC-1B3-25NH25.000000YSiTime |
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $8.32000 |