| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2024 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.25V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.8mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT2024BELS3-XXN-16.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024BE-S3-33N-3.996000ESiTime |
MEMS OSC XO 3.9960MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024AE-S3-33N-3.996000ESiTime |
MEMS OSC XO 3.9960MHZ LVCMOS SMD |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024BE-S3-XXN-8.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024AE-S3-33N-3.996000SiTime |
MEMS OSC XO 3.9960MHZ LVCMOS SMD |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024BE-S3-33E-8.192000ESiTime |
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024AE-S3-33E-8.192000ESiTime |
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCMOS SMD |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024AE-S3-33N-3.996000GSiTime |
MEMS OSC XO 3.9960MHZ LVCMOS SMD |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024AE-S3-33N-16.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $2.06000 |
|
SIT2024BE-S3-33N-16.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.06000 |