| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2018 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT8924BA-73-18S-8.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.00552 |
|
SIT9120AI-2D2-33E74.250000YSiTime |
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2C2-33E148.500000YSiTime |
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2D1-33E25.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2D2-25E50.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2D2-25E156.250000YSiTime |
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2D2-33E156.250000YSiTime |
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2C1-25E125.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2C1-25E200.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |
|
SIT9120AI-2C2-33E125.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.00970 |