| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5000 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 24 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±5ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 31mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT9003AC-84-33ED-18.43200YSiTime |
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33ED-18.43200TSiTime |
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33ED-32.00000TSiTime |
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33ED-32.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33EO-66.35520TSiTime |
MEMS OSC XO 66.3552MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003ACZ84-33DD-20.00000TSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33EQ-66.35520TSiTime |
MEMS OSC XO 66.3552MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33EO-66.35520YSiTime |
MEMS OSC XO 66.3552MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33SO-66.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT9003AC-84-33EQ-66.35520YSiTime |
MEMS OSC XO 66.3552MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |