SIT8209AI-21-25S-133.333300Y
SIT8209AI-21-25S-133.333300Y
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SIT8209AI-21-25S-133.333300Y
Description
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
Type Description
Series:SiT8209
Type:XO (Standard)
Frequency:133.3333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)