SIT8208AI-21-28S-66.660000Y
SIT8208AI-21-28S-66.660000Y
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SIT8208AI-21-28S-66.660000Y
Description
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
Type:XO (Standard)
Frequency:66.66 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)