| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8208 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 8 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT8208AC-81-33E-08.00000XSiTime |
XTAL OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SIT8209AC-31-33E-160.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8209AC-81-33E-156.250000TSiTime |
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8209AC-81-33E-155.520000YSiTime |
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8208AC-81-33E-33.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8208AC-81-33E-33.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8209AC-81-33E-155.520000TSiTime |
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
SiT8209AC-81-33E-156.250000YSiTime |
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.90000 |
|
![]() |
SIT8208AC-81-33E-9.920000XSiTime |
MEMS OSC XO 9.920000MHZ LVCMOS L |
In Stock: 0 $1.90000 |
![]() |
SIT8256AC-81-25S-156.253906TSiTime |
-20 TO 70C, 7050, 20PPM, 2.5V, 1 |
In Stock: 0 $1.90000 |