| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 33.33333 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 3.9mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT8008BI-23-33E-66.670000GSiTime |
MEMS OSC XO 66.6700MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 81 $0.97000 |
|
SIT1602BI-23-33N-12.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 48 $0.97000 |
|
SIT8008BI-23-33E-8.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 8.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 43 $0.97000 |
|
SIT8008BI-23-33E-20.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 33 $0.97000 |
|
SIT1602BI-23-33S-12.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 9 $0.97000 |
|
SIT1602AI-23-33E-25.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 4 $0.97000 |
|
SIT8008AI-23-18E-33.333333GSiTime |
MEMS OSC XO 33.333333MHZ H/LV-CM |
In Stock: 1 $0.97000 |
|
SIT8009AI-23-18S-133.333000ESiTime |
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $0.97000 |
|
SIT8009BI-23-33E-125.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS |
In Stock: 0 $0.97000 |
|
SIT8009AI-23-33E-125.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $0.97000 |