| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 18.432 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.2mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT8008AC-23-33E-41.208000DSiTime |
MEMS OSC XO 41.2080MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-25S-28.636300DSiTime |
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-25S-33.330000GSiTime |
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-13-33E-66.660000DSiTime |
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXE-30.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-13-33E-50.136000ESiTime |
MEMS OSC XO 50.1360MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-28S-25.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-18S-25.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-28S-33.300000GSiTime |
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-33S-24.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |