| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8008 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 66.6 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT1602BC-23-28E-4.096000ESiTime |
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-25N-74.175824ESiTime |
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008BC-13-25E-66.660000ESiTime |
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-18N-33.330000GSiTime |
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-23-33E-47.515000ESiTime |
MEMS OSC XO 47.5150MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-23-33S-26.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008BC-23-33S-3.571200ESiTime |
MEMS OSC XO 3.5712MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-30S-33.333330ESiTime |
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008BC-23-33E-66.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-XXS-33.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |