| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.1mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT1602BC-13-XXE-25.000625DSiTime |
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-28E-3.570000GSiTime |
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-18N-66.666600ESiTime |
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-28E-30.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-25S-77.760000GSiTime |
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXE-66.600000ESiTime |
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-18E-8.192000DSiTime |
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXE-66.666660DSiTime |
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-18N-66.666000ESiTime |
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-28N-10.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |