| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 74.17583 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT8008AC-23-XXE-2.048000DSiTime |
MEMS OSC XO 2.0480MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-30S-35.840000ESiTime |
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-33S-30.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXN-77.760000ESiTime |
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-33N-66.600000DSiTime |
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-30E-40.500000GSiTime |
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-30N-27.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXE-7.372800DSiTime |
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-XXE-75.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-33S-74.175824DSiTime |
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM |
In Stock: 0 $0.95000 |