| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 32.768 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT1602BC-23-25N-32.768000ESiTime |
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-XXS-66.600000DSiTime |
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-XXN-25.000625ESiTime |
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BCL13-33E-27.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-28S-33.333000DSiTime |
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-23-33E-24.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602AC-23-25E-50.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-28S-20.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602AC-13-33E-25.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008BC-13-33S-13.560000ESiTime |
MEMS OSC XO 13.5600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |