| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 24 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.25V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT1602BC-13-30S-4.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BCF23-33E-4.000000DSiTime |
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008AC-23-33E-34.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 34.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXE-27.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-30N-66.666600DSiTime |
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-25E-3.570000ESiTime |
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-XXS-77.760000GSiTime |
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-13-28E-48.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT1602BC-23-18S-3.570000DSiTime |
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |
|
SIT8008BC-23-33S-7.680000DSiTime |
MEMS OSC XO 7.6800MHZ H/LV-CMOS |
In Stock: 0 $0.95000 |