| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si571 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 1.024 GHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.97V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 130mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
571CDC000601DGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $27.79808 |
![]() |
571CAC000110DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571CAC000649DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 10.6000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571CAC001599DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 103.6150MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571CBC000112DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571CBC000901DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 34.3680MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571CKC000107DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571JAC000144DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
571PKC000185DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 13.5600MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.04040 |
![]() |
TTEAPLJANF-40.000000Taitien |
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $28.06030 |