| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si514 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 18 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
514KBC000153AAGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $9.06080 |
|
![]() |
595CD160M000DGSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $9.12860 |
![]() |
598CAC000157DGSilicon Labs |
XTAL OSC CMOS |
In Stock: 0 $9.12860 |
550CA100M000DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA24M5760DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA25M0000DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA27M0000DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA30M7200DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA38M8800DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |
|
550CA48M0000DGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 48.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.13140 |