| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si550 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 24.704 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±80ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 98mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
550CD25M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD27M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD30M7200DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD36M8640DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 36.8640MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD49M5000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 49.5000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD50M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD63M8976DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 63.8976MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD64M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 64.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD65M5360DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 65.5360MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD70M6560DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |