| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si550 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 33.333 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±150ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 98mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
550CC35M3280DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC38M7853DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 38.7853MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC50M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC60M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 60.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC74M2500DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC78M3360DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 78.3360MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC86M0160DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 86.0160MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD000149DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 74.175824MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD000230DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 43.04895MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CD000231DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 77.570634MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |