| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si531 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 153.6 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 121mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
531NA155M520DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $9.05132 |
![]() |
531SA150M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $9.05132 |
550CC100M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC108M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 108.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC10M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC125M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC12M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 12.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC12M2880DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 12.2880MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC16M3840DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 16.3840MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |
|
550CC18M4320DGRSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 18.4320MHZ CMOS |
In Stock: 0 $9.05132 |